تاریخچه انواع قفل

در حدود ۴۰۰۰ سال قبل در دوران مصر باستان اولین قفل اختراع شد. این قفل جنسی از چوب همراه با برجستگی‌هایی روی آن داشت. این برجستگی‌ها به بیرون آمدن و باز و بسته شدن قفل کمک می‌کردند. با گذشت سال‌ها و وارد شدن به قرون وسطی شکل قفل‌ها تغییرات بسیاری کردند. اهمیت استفاده از انواع قفل حتی در سال‌ها قبل نیز بسیار زیاد بوده است. به همین دلیل قفل درب و سیلندر جزو یراق آلات مهم در حوزه ابزارآلات و تجهیزات خانه هستند.

معرفی قفل و سیلندر

اگر نگاهی به درب‌های ساختمان یا خانه کنید، متوجه نوعی قفل و دستگیره می‌شود. نوع درب شما تاثیر بسیاری بر روی انتخاب سیلندر و مغزی انواع قفل دارد که با توجه به کاربردی که هر کدام از آن‌ها دارند، به گروه‌های مختلفی تقسیم می‌شوند.
قفل ضد سرقت که معمولاً به عنوان قفل درب آپارتمان استفاده می‌شود، یکی از انواع آن‌ها است. سیلندرها را معمولاً از جنس سرب یا برنج در اندازهای متفاوت می‌سازند.

قفل درب حیاط

یکی از انواع قفل می‌توان به قفل درب حیاط اشاره کرد. این قفل‌ها به دو دسته برقی و معمولی تقسیم می‌شوند. در هنگام خرید این نوع قفل حتماً به تعداد زبانه‌ها، شاسی، نوع کلید و اتصال به ریموت آن توجه کنید. این قفل با توجه به قدیمی بودن، دارای قیمتی بسیار مناسب است. قفل حیاط معمولی از یک توپی، بدنه، و تعدادی سوراخ روی خود دارد قفل‌های برقی کاملاً به صورت برقی و با استفاده از مولد، کنترل برقی، میکرو سوئیچ، ریموت و فرمان رادیویی کار می‌کنند.

قفل ورودی آپارتمان

قفل درب ورودی آپارتمان‌ها از دیگر انواع قفل است. همانطور که از اسم آن پیدا است این قفل بر روی درب آپارتمان‌ها نصب می‌شود و در دو گروه قفل ضد سرقت و قفل ساده قرار می‌کیرد. استفاده از هر کی از مدل‌های قفل به نیاز مشتری بستگی دارد. قفل‌های ساده دارای یک زبانه است و به راحتی باز می‌شود.

قفل سوئیچی

قفل درب سوئیچی نیز در گروه انواع قفل قرار دارد. این نوع قفل سیلندر مخصوص به خود را دارد. از قفل سوئیچی بیشتر برای درب دفتر‌ها و اتاق‌های کار استفاده می‌شود. چرا که استفاده از این قفل‌ها همانند قفل ضد سرقت امنیت محیط را فراهم می‌کنند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط